پایگاه خبری تحلیلی

تحلیل بازار رمزارز؛

بازار ارز دیجیتال امروز ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

وضعیت، جدیدترین و بهترین ارز دیجیتال در روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه شامل بایننس کوین بوده که توانست مجدد به روند صعودی خود بازگردد.

به گزارش راه اقتصاد، ایمان کرمی، تحلیلگر بازارهای مالی، بازار ارزهای دیجیتال امروز _ شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه، را اینگونه تحلیل می‌کند: محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مصاحبه‌ای گفته است روزانه ۳ تا ۵ هزار میلیارد تومان رمز ارز در کشور معامله می‌شود و این رقم بسیار قابل توجه است، نمی‌شود با دستوران و قوانین ناگاهانی جلوی معاملات این بازار را گرفت بلکه باید مدیرت شود.

امروزه بازار رمز ارزها نیز به بخشی از سبد سرمایه گذاری خانوارها تبدیل شده است اما باید توجه شود که همان مقدار که بازدهی خوبی دارند ریسک سرمایه گذاری بالایی دارند که از جمله آن می‌توان به استفاده از صرافی ازهای غیر مجاز، ریسک گم کردن رمز کیف پول، ریسک بن شده حساب کاربری در بایننس و غیره اشاره کرد.

گفتنی است اگر تمایل به حضور در این بازار دارید مانند بازار سرمایه نیست که یک کد بورسی گرفته و سپس اقدام به خرید و فروش کنیم، در این بازار اشتباه‌های کوچک منجر به از دست رفتن کل سرمایه می‌شود.

پر نوسان‌ترین‌ها در ۲۴ ساعت اخیر

کمیابی هارد دیسک چه ارتباطی با رمز ارز چیا دارد؟!

مدتی است که قیمت هارد دیسک در بازار افزایش قیمت چشم‌گیری داشته است و فعالان این بازار دلیل این افزایش قیمت را به ارز دیجیتالی به اسم چیا نسبت می‌دهند و نحوه استخراج این رمز ارز به کمک فضای ذخیره سازی کامپیوتر است (هارد دیسک) که به صرفه بودن خرید و ذخیره سازی بر روی هارد دیسک موجب افزایش تقاضا برای هارد دیسک شده است. تا کنون استخراج رمز ارزها یا به کمک دستگاه‌های ماینر انجام می‌شد یا به کمک کارت گرافیک اما این بار رمز ارزی است که برای استخراج آن به هارد دیسک نیاز است.

اساس متن اصلی منتشر شده در وب‌سایت شرکت چیا، شبکه چیا یک بلاک چین جدید و پلتفرم تراکنش هوشمند است که کار کردن با آن آسان‌تر بوده و کارآمدتر و امن‌تر است. ما معتقدیم که [استفاده از] ارز دیجیتال باید ساده‌تر از پول نقد باشد، از دست رفتن آن سخت‌تر باشد و تقریباً سرقت آن غیرممکن باشد. هر کس که بخواهد تراکنش‌ها را اعتبارسنجی کند، باید قادر باشد بدون نیاز به یک سخت‌افزار تک‌منظوره یا هزینه برق گزاف این کار را انجام دهد.

این شبکه خود را جایگزین بیت کوین می‌داند اما اکنون رتبه دو هزار و ۵۲۲ داشته و فاصله بسیار زیادی تا سطح یک دارد خالق این رمز ارز برام کوهن خالق بیت نورنت است نظر ایشان است که رمز ارزی را توسعه دهد که به محیط زیست آسیب نزند و این رمز ارز به ماینرهای پر مصرف برق نیازی ندارد و به یک فضای هارد دیسک فقط نیاز دارد.

Chia Network با نماد اختصاری XCH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۰ دلار، در رتبه دو هزار و ۵۲۷ بازار قرار داشته و سهم صفر درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از Chia Network در این لحظه با قیمت ۱,۰۹۲.۵۵ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۴,۶۹۳ تومان معادل ۲۶,۹۷۸,۳۶۱ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۷۵.۶۴ میلیون دلار است.

قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۴.۳۲ درصد افزایش یافته است. بالاترین قیمت Chia Network در تاریخ ۱۳ اردیبهشت 1400 May 2021 معادل ۱,۸۱۹.۰۶ دلار بوده که اکنون ۳۹.۹۳ درصد پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش Chia Network صفر و تعداد کل واحدهای آن ۲۱.۵۱ میلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن Chia Network معامله می‌شود، صرافی AOFEX با سهم ۳۲.۵۴ درصدی از حجم معاملات روزانه است.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.