پایگاه خبری تحلیلی

بررسی احتمال کلاهبرداری دو صرافی رمزارز ترکیه

مقامات در ترکیه، در حال بررسی دو صرافی ارز دیجیتال در این کشور پس از توقف ناگهانی معاملات هستند. مقامات دسترسی به حساب های بانکی صرافی دوم را مسدود کرده و تاکنون چهار نفر را بازداشت کرده اند. ۶۲ نفر نیز در ارتباط با اولین صرافی که مدیرعامل آنها از کشور فرار کرده است بازداشت شده‌اند.

به گزارش راه اقتصاد به نقل از بیت کوین نیوز، خبرگزاری دولتی آنادولو روز جمعه اعلام کرد، به دنبال احتمال کلاهبرداری و فرار توسط صرافی ارز دیجیتال تودکس، یک پلتفرم معاملات رمزارز دیگر نیز توسط مقامات ترکیه در حال بررسی است.

وبیت کوین یک پلتفرم معاملات رمزارز مستقر در ترکیه، پس از اینکه بانک مرکزی این کشور استفاده از رمزارز برای پرداختها را ممنوع کرد، به دومین صرافی رمزارز تبدیل شد که در حدود یک هفته با مشکلات روبرو شده است.

وبیت کوین روز جمعه با انتشار اطلاعیه ای در وب سایت خود نوشت: «با توجه به تحولات اخیر در صنعت پول رمزارز، حجم عملیات ما بسیار بالاتر از حد انتظار بود. ما می خواهیم با تأسف اظهار کنیم که این وضعیت ما را به یک وضعیت بسیار دشوار در زمینه امور مالی سوق داده است.» در این بیانیه ادامه می دهد: «ما تصمیم گرفتیم فعالیت های خود را متوقف کنیم تا همه مقررات و ادعاها را برآورده کنیم.»

شورای رسیدگی به جرایم مالی ترکیه (MASAK) حساب های بانکی داخلی وبیت کوین را مسدود کرده و تحقیقات در مورد این پلتفرم را آغاز کرده است. یک دادستان محلی روز شنبه گفت، تاکنون چهار نفر به عنوان بخشی از تحقیقات بازداشت شده اند.

محمت نادر یاگچی، دادستان در جنوب غربی شهر موگلا، در بیانیه ای گفت: «چهار مدیر و پرسنل این شرکت روز شنبه به اتهام کلاهبرداری بازداشت شدند.»

این به دنبال آن بود که مقامات ۶۲ نفر را در ارتباط با صرافی ارز دیجیتال تودکس بازداشت کردند، در حالی که مدیر عامل شرکت پس از توقف معاملات در پلتفرم خود از کشور فرار کرده است. مشتریان شکایات خود را علیه این شرکت اعلام کرده اند زیرا ۲ میلیارد دلار از وجوه آنها غیرقابل دسترسی است.

تودکس و وبیت کوین حدود یک هفته پس از آنکه بانک مرکزی ترکیه استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت در این کشور است ممنوع کرد، معاملات را متوقف کردند. در اعلامیه رسمی بانک مرکزی آمده است: «دارایی های رمزارز نمی توانند به طور مستقیم یا غیرمستقیم برای پرداخت ها استفاده شوند. هیچ خدماتی برای استفاده مستقیم یا غیرمستقیم از دارایی های رمزارز در پرداخت ها ارائه نمی شود.»

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.